Кламер БГ - Новини: Григор Димитров отстрани дел Потро с 2:0 след обрат и в двата сета

Григор Димитров отстрани дел Потро с 2:0 след обрат и в двата сета

|
Ср, 04 Окт 2017г. 19:06ч.

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите в тенис турнира в Пекин (ATP 500) след трудна победа срещу аржентинеца Хуан Мартин дел Потро с 2:0 сета (7:6 (6), 7:5).

Победата е особено ценна поради това, че българинът прояви рядко срещана в играта му психологическа устойчивост и успя да направи обрат, след като изоставаше чувствително и в двата сета.

Първия сет започна трагична за него с два пробива в гейм-сервиса му до 3:0 за дел Потро. Димитров обаче изненадващо успя да се мобилизира и да изравни при 3:3. Последва размяна на геймове до 6:6.

В тайбрека поставеният под номер 3 в схемата българин отново изоставаше на два пъти с по две точки, но се връщаше в играта, спаси сетбол при 5:6 и накрая успя да спечели.

Във втория сет Димитров изоставаше с 2:5, след което успя да спечели пет последователни гейма (последните два – на нула) и да затвори мача

Това бе втора поредна победа за българина срещу дел Потро, от когото преди това бе губил пет пъти.

Следващият му съперник в Пекин ще е испанецът Роберто Баутиста Агут - 13-ти в световната ранглиста и пети в схемата на турнира.