Кламер БГ - Новини: Анди Мъри победи Джокович и остана номер 1 в света

Анди Мъри победи Джокович и остана номер 1 в света

Спорт

|
Пон, 21 Ноем 2016г. 08:29ч.

В директна битка за първото място в световната ранглиста британецът Анди Мъри победи убедително Новак Джокович с 2:0 сета (6:3, 6:4) на финала за титлата на Лондон. Това бе последният турнир за годината.

Ключовият момент в първия сет бе в шестия гейм, когато Мъри получи първата си възможност за пробив и успя да я реализира. В крайна сметка той проби още веднъж своя съперник и затвори сета при 6:3.

Вторият сет също се разви бързо. Джокович бе пробит още при второто си подаване при резултат 2:1 в полза на Мъри и резултатът стана 3:1. Британецът лесно взе и следващия гейм – 4:1.

Веднага след това Джокович върна един пробив и взе своето подаване, за да намали до 4:3. Мъри обаче стабилизира играта си и без проблеми взе своите подавания до края на мача, за да затвори срещата при 6:4.

Анди Мъри измести Джокович от върха след четири титли през последните шест седмици. В момента той е в серия от 24 поредни победи.