Кламер БГ - Новини: Пиронкова започна с убедителна победа на "Ролан Гарос"

Пиронкова започна с убедителна победа на "Ролан Гарос"

|
Пон, 28 Септ 2020г. 15:48ч.

Завърналата се след майчинство на корта и стигнала миналия месец до четвъртфинал на US Open Цветана Пиронкова започна участието си в Откритото първенство на Франция "Ролан Гарос" с убедителна победа. Тя отстрани опитната германка Андреа Петкович с 6:3, 6:3 в мач продължил час и 14 минути.

Пиронкова е полуфиналистка в този турнир от 2012-та, а намиращата се сега на 87-мо място в световната ранглиста германка стигна до същия етап на "Ролан Гарос" през 2014 година.

В следващия кръг Пиронкова отново, както и в Ню Йорк миналия месец, най-вероятно ще срещне американката Серена Уилямс.

В студеното (едва 14 градуса) и влажно време на Париж българката показа значително по-силна и стабилна игра от съперничката си, която много трудно печелеше геймовете, в които сервираше.