Кламер БГ - Новини: С втора "чиста" победа Григор Димитров е в третия кръг на "Ролан Гарос"

С втора "чиста" победа Григор Димитров е в третия кръг на "Ролан Гарос"

|
Четв, 01 Окт 2020г. 17:50ч.

Григор Димитров се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис "Ролан Гарос" след като в четвъртък отстрани 102-ия в световната ранглиста Андрей Мартин от Словакия с 6-4, 7-6(5), 6-1.

В първия сет българинът взе един пробив, който се оказа достатъчен за победа в сета.

Във втория сет обаче първоначално ролите се размениха, като словакът проби сервиса на Димитров и повече с 4:1. Тогава обаче българинът се активизира, върна пробива и доведе сета до тайбрек, в който се наложи със 7-5.

В третия сет Мартин бързо свали гарда, като успя вземе само един гейм.

Мачът, продължил два часа и 15 минути, бе втората поредна победа на Димитров в Париж без загубен сет.

В събота той ще се изправи срещу испанеца Роберто Карбайес Баена, 101-ви в ранглистата, в опит за първи път в кариерата си да стигне до осминафиналите на Откритото първенство на Франция. Двамата досега не са се срещали на корта.

Баена днес изненадващо отстрани деветия в схемата на турнира млад канадец от руски произход Денис Шаповалов.