Кламер БГ - Новини: Лудогорец се провали в Шампионската лига

Лудогорец се провали в Шампионската лига

Спорт

|
Ср, 22 Юли 2015г. 08:27ч.

Българският футболен шампион се провали в Шампионската лига, след като загуби с 2:1 от непретенциозния молдовски тим Милсами и отпадна от най-комерсиалния футболен турнир.

В първия мач българите загубиха като домакини с 0:1.

Във вторник вечерта българите поведоха в резултата с гол на Вандерсон в 27-та минута, но в ответната атака домакините изравниха с попадение на Андроник. До края на полувремето футболистите на Лудогорец създадоха много положения, но не успяха да вкарат гол.

В 72-та минута футболист на молдовския тим бе изгонен за втори жълт картон, но и това не помогна на Лудогорец.

В 89-та година резервата Рацу вкара второ попадение за Милсами.

След мача изпълнителният директор на тима Ангел Петричев каза, че се очакват промени в тима.

"Генерално виновен ми е трудно да посоча, вината е комплексна. Всички хора, които са на ръководни нива, носят отговорност. Не мога да кажа дали Рибейро (бел.ред. старши треньор на тима) остава. И ние допуснахме грешки. Не успяхме да мотивираме футболистите преди мача”, каза Петричев.