Кламер БГ - Новини: Лудогорец победи Цървена звезда в Белград с 4:2

Лудогорец победи Цървена звезда в Белград с 4:2

|
Ср, 03 Авг 2016г. 13:00ч.

Българският шампион Лудогорец победи Цървена звезда с 4:2 след продължения в срещата реванш от третия предварителен кръг на Шампионска лига. Първият двубой между двата тима в Разград завърши 2:2.

Така тимът от Разград се класира за плейофите за груповата фаза на най-силния европейския клубен турнир. При загуба в този етап Лудогорец ще играе в групите на Лига Европа. При победа Лудогорец за втора поредна година ще играе в групите на Шампионската лига.

Резултатът откри Цървена звезда с гол на Доналд в 17-ата минута. Той стреля от 25 метра фронтално, а топката мина под плонжа Владислав Стоянов. Изравнителният гол падна в 23-ата минута. Нападателят на Лудогорец Кафу успя да излъже петима защитници на сърбите и със силен удар вкара под напречната греда.

В 40-ата минута Марселиньо намери Вандерсон, който стреля отдалеч и вкара гол, който много приличаше на първия на Цървена звезда, тъй като топката мина под плонжа на вратаря на сърбите - 2:1 за Лудогорец.

Драмата обаче тепърва започваше. Минута преди края на редовното време на първата част централният защитник на Лудогорец Игор Пластун получи втори жълт картон и бе изгонен за много спорно нарушение. Балансът обаче бе изравнен буквално две минути по-късно. Цървена звезда също остана с 10 човека, когато след последния съдийски сигнал за полувремето Канга удари Светослав Дяков в лицето и бе изгонен с директен червен картон.

В 62-ата минута Цървена звезда изравни след дузпа. Малко преди края на редовното време Вандерсон пропусна от добра позиция. Така се стигна и до продълженията.

Три минути след тяхното началото Марселиньо изведе отлично Вандерсон, който копна топката и намери мрежата - 3:2 за Лудогорец. При това положение Цървена звезда имаше нужда от победа с 4:3, за да се класира. Българският отбор нанесе нокаутиращия си удар в 97-ата минута. Резервата Мисиджан изскочи сам срещу вратаря и стреля, Кахриман изби, но при добавката бразилецът вкара своя хетрик в мача – 4:2 за Лудогорец.