Кламер БГ - Новини: Женският футбол откри олимпийската надпревара

Женският футбол откри олимпийската надпревара

|
Четв, 04 Авг 2016г. 15:24ч.

Първи в олимпийската надпревара, два дни преди официалното откриване на игрите в Рио де Жанейро, влязоха женските отбори по футбол. В първите мачове в трите предварителни групи миналата нощ очаквано победите взеха предварително сочените фаворити.

В група Е домакините от Бразилия победиха китайките с категоричното 3:0. В другия мач от групата Швеция победи Южна Африка с 1:0.

Най-убедителната победа в първия кръг взеха германките в група F 6:1 срещу аутсайдерите от Зимбабве.

В другия мач от групата Канада победи Австралия с 2:0, макар че игра в намален състав през по-голямата част от мача след червен картон на Шелина Задорски в 18-а минута.

В група G световните шампионки от САЩ надиграха Нова Зеландия с 2:0. В същата група Франция разгроми Колумбия с 4:0.

Първите два отбора от всяка от трите групи плюс двата най-добри трети отбора ще играят на четвъртфиналите.