Кламер БГ - Новини: Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира в Делрей Бийч

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира в Делрей Бийч

|
Съб, 19 Фев 2022г. 12:31ч.

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна на четвътфиналите на турнира на твърда настилка в Делрей Бийч (САЩ) с награден фонд 664 275 долара.

Поставеният под номер 3 Димитров, който се включи в надпреварата с "уайлд кард",

претърпя поражение от австралиеца Джон Милман с 4:6, 4:6 след 95 минути игра.

Двубоят започна равностойно, но в седмия гейм 30-годишният хасковлия трябваше да реализира обрат от изоставане от 15:40 при собствен сервис. При 4:4, обаче, българинът не издържа и загуби подаването си, което се оказа решаващо за изхода на първия сет.

Димитров стартира отлично втората част и дръпна с 3:0гейма, но 91-ият в света Милман бързо изравни за 3:3, а след това отново реализира брейк в деветия гейм и веднага след това затвори мача при подаването си.

Григор Димитров заработи 17 950 долара и 45 точки за световната ранглиста, в която заема 26-то място. Той не успя да стигне до втори полуфинал през сезона след турнира в Мелбърн в началото на януари.