Кламер БГ - Новини: Цветана Пиронкова отива на четвъртфинал на US Open срещу Серина Уилямс

Цветана Пиронкова отива на четвъртфинал на US Open срещу Серина Уилямс

|
Вт, 08 Септ 2020г. 11:52ч.

Тенисистката Цветана Пиронкова се класира за четвъртфиналите на US Open. Тя ще се изправи срещу Серина Уилямс.

Пиронкова се наложи над французойката Ализе Корне и така се класира за четвъртфиналите на този турнир от Големия шлем за първи път в кариерата си. Това бе четвърта победа за нея в Ню Йорк.

Първите два сета бяха много оспорвани и изпълнени с обрати, като българската тенисистка пропусна един мачбол във втория сет.

В решителния трети сет Корне поведе с 2:1 с пробив, но Пиронкоша отговори с мигновен рибрейк и възстанови равенството, след което спечели подаването си за 3:2. Българката нанесе нов удар в 8-ия гейм и дръпна с 5:3, след което на собствен сервис имаше три мачбола и оползотвори първия от тях, за да намери място сред най-добрите осем, предаде БГНЕС.

За място на полуфиналите Пиронкова ще се изправи срещу любимката на местната публика Серина Уилямс. Американката се наложи над Мария Сакари от Гърция с 3:6, 7:6, 3:.

Българката се завърна на корта след повече от тригодишно отсъствие след раждането на сина ѝ Александър.