Кламер БГ - Новини: Турция разгроми България с 4:0 в контрола преди евроквалификацията с Малта

Турция разгроми България с 4:0 в контрола преди евроквалификацията с Малта

|
Вт, 09 Юни 2015г. 10:26ч.

България претърпя тежко поражение от Турция с 0:4 четири дни преди европейската футболна квалификация срещу Малта. Двубоят се игра пред 3 200 зрители на стадион "Реджеп Ердоган", който се намира в едно от предградията на Истанбул.

Домакините разгромиха отбора на Ивайло Петев с голове в рамките на 7 минути в началото на второто полувреме. Хакан Чалханоглу бе точен в 49-ата минута, после покачи на 2:0 в 54-ата, а Бурак Йълмаз след още 120 секунди направи резултата класически. Отново Йълмаз оформи крайното 4:0 десет минути преди края.

Двубоят в Малта в петък е от изключително значение за българския тим и всичко друго освен трите точки на практика ще убие шансовете ни за бараж за място на финалите на Евро 2016.