Кламер БГ - Новини: Тайбе Юсеин загуби на полуфиналите в борбата, ще се бори за бронз

Тайбе Юсеин загуби на полуфиналите в борбата, ще се бори за бронз

|
Вт, 03 Авг 2021г. 14:00ч.

Тайбе Юсеин отпадна на полуфиналите на олимпийския турнир по борба в Токио в категория до 62 килограма.

Двукратната европейска шампионка и поставена под номер 2 в схемата Юсеин загуби с 2:3 точки от третата в схемата представителка на домакините и азиатска шампионка от миналата година Юкако Тавай.

Двубоят беше повторение на мача за титлата на Световното първенство в Будапеща през 2018 година, когато Юсеин триумфира с 6:2 точки, но този път японката взе реванш и спечели.

Българката поведе с 2:0, но малко преди края на първата част допусна съперничката да изравни. Минута преди края японката получи още една точка за пасивност и задържа предимството си до края. Така Юсеин ще се бори за бронза утре срещу победителката от схватката между Любов Овчарова (Руски олимпийски комитет) и Хена Йохансон (Швеция).

По-рано във вторник Тайбе Юсеин стартира с победа срещу бразилката Лаиш Нунеш с 4:1 точки. На четвъртфиналите българката надви с технически туш само за 51 секунди с 10:0 точки азиатската вицешампионка Болортуя Хурелхуу (Монголия).