Кламер БГ - Новини: Уругвай победи Русия с 3:0, но и двата тима продължават

Уругвай победи Русия с 3:0, но и двата тима продължават

Спорт

|
Пон, 25 Юни 2018г. 19:13ч.

Отборът на Уругвай победи тима Русия с 3:0 и спечели група "А". И двата отбора вече си бяха осигурили участие на 1/8-финалите

и играха без особено напрежение.

Луис Суарес откри резултата още в 10-ата минута, а 23-тата Денис Черишев си отбеляза автогол, с който удвои аванса на "урусите". В последната минута на срещата Единсон Кавани направи 3:0.

Русия игра по-голямата част с човек по-малко, след като съдията изгони Смолников за втори жълт картон още в 36-та минута.

В другия мач от група "А" в понеделник Саудитска Арабия победи с 2:1 Египет и така зае третото място.

И двата тима обаче отпадат.

В 22-ата минута Мохамед Салах даде аванс на Египет, а в добавеното време на първата част Салман Ал Фарадж изравни от дузпа.

В края на мача Салем донесе победата за Саудитска Арабия.

На вратата на египтяните бе 45-годишният Есам Ел Хадари, който постави рекорд за най-възрастен футболист, играл някога на световно първенство.

През първото полувреме той успя да спаси и дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка на египетски футболист и бе изпълнена от Фахад.

Ел Хадари обаче реагира блестящо и спаси.

Уругвай ще срещне в първата елиминационна фаза вторият в група "B",

която са Испания, Португалия, Иран и Мароко, а Русия ще се изправи срещу тимът, който я спечели.