Кламер БГ - Новини: Пиронкова е на 1/8-финал на US Open след успех над 24-та в света Дона Векич

Пиронкова е на 1/8-финал на US Open след успех над 24-та в света Дона Векич

|
Нед, 06 Септ 2020г. 08:49ч.

Цветана Пиронкова продължава с невероятното си представяне на US Open след 3-годишно отсъствие от големия тенис поради майчинство.

Бившата първа ракета на България се класира за осминафиналите, след като се наложи с 2:0 сета над 24-тата в световната ранглиста и 18-та поставена в схемата на турнира хърватка Дона Векич с 6:4 и 6:1 след само 66 минути игра.

С победата си Пиронкова изравни най-доброто си класиране в турнира – осминафинал през 2012 година.

Досега българката в трите си мача няма дори загубен гейм, като в предишния кръг елиминира световната номер 16 и бивша номер 1 в света, испанката Гарбине Мугуруса.

Следващата съперничка на 32-годишната Пиронкова ще бъде французойката Ализе Корне, която отстрани Мадисън Кийс. Американката, която е финалистка от 2018 година, се отказа заради контузия при 7:6, 3:2 за Корне.

Бившата ни първа ракета и французойката са се срещали три пъти. На турнира в Бордо през 2007 Пиронкова спечели, както и година по-късно на твърдите кортове в Щутгарт. Единственият успех на французойката бе през 2011, в три сета в Индиън Уелс.

Снощи в първия сет срещу Векич българката първа стигна до пробив при 3:3, след което последва серия от пробиви. Векич веднага върна пробива, но Пиронкова отново излезе напред и после на свой сервис затвори сета - 6:4.

Вторият сет започна равностойно, но при 1:1 хърватката допусна две двойни грешки и така Пиронкова отново излезе напред в резултата с пробив аванс. 24-годишната хърватка съвсем загуби увереността си, което дде възможност на българката набързо да доиграе мача.