Кламер БГ - Новини: Григор Димитров оцеля в драматични обрати и е на четвъртфинал на US Open

Григор Димитров оцеля в драматични обрати и е на четвъртфинал на US Open

Спорт

|
Пон, 02 Септ 2024г. 13:24ч.

Димитров ликува след победата си над Рубльов, която го прати на четрътфинал на US Open за втори път в кариерата му, сн. ЕПА/БГНЕСТежка победа след драматични обрати постигна Григор Димитров срещу Андрей Рубльов на US Open и се класира за четвъртфиналите на американското първенство по тенис, връщайки се отново на това ниво за пръв път от 2019 г.

Това ще му е второто влизане сред осемте най-добри на този турнир и той заслужи мястото си след епична битка с Рубльов, в която първо изглеждаше, че Димитров лесно ще затвори мача след 6-3 и 7-6 (3) в първите два сета. Съперникът му обаче се върна в играта с 1-6 и 3-6, но българинът успя да събере сили и психика за финалното 6-3 в негова полза след три часа и 40 минути здрава битка на "Артър Аш Стейдиъм".