Кламер БГ - Новини: "Лудогорец" загуби от "Истанбул Башакшехир" с 1:2 в Разград

"Лудогорец" загуби от "Истанбул Башакшехир" с 1:2 в Разград

|
Пет, 24 Ноем 2017г. 08:13ч.

"Лудогорец" загуби от "Истанбул Башакшехир“ с 1:2 в мач от група "С" на Лига Европа.

Това беше първа домакинска загуба за тима на Кирил Домусчиев от от юли 2015 г. насам в европейските клубни турнири.

Така шампионът на България не успя да си осигури класиране за 1/16-финалите в турнира на Лига Европа и сега ще трябва да спечели гостуването си срещу "Хофенхайм" на 7 декември.

Двубоят тръгна добре за разградчани. В 19-ата минута защитникът Козмин Моци вкара гол, но той беше отменен заради засада.

Три минути по-късно гостите откриха чрез Еден Вишчъ, а в 28-ата удвоиха с гол на Керим Фрай, при който топката рикушира в Игор Пластун.

След второто попадение "Лудогорец" натисна съперника в опит да потърси изравняване, но стигна само до почетен гол в 65-ата мин. Тогава Марселиньо засече с глава центриране отдясно на Върджил Мисиджан.

До края Игор Пластун и Вандерсон имаха шанс да изравнят, но не бяха точни в завършващия удар.

В другия мач от групата "Брага" спечели с 3:1 у дома срещу "Хофенхайм". Така германският отбор загуби шансове да продължи напред в турнира. "Брага" пък вече си осигури място в следващия етап на Лига Европа.