Кламер БГ - Новини: Григор Димитров с първа победа от два месеца

Григор Димитров с първа победа от два месеца

|
Ср, 31 Юли 2019г. 08:34ч.

Григор Димитров сложи край на серията си от четири поредни загуби, побеждавайки американеца Стив Джонсън (САЩ) със 7:6 (4), 4:6, 7:6 (5) на турнира на твърди кортове в Лос Кабос, Мексико. Българският тенисист не бе усещал вкуса на победата от два месеца, когато за последно победи Марин Чилич в Париж.

Двубоят в Лос Кабос продължи близо два часа и половина, след като Димитров пропусна възможност да приключи срещата доста по-рано.

В решаващия трети сет Димитров направи пробив и поведе с 5:2 гейма, а при 5:3 сервираше и стигна до мачбол при 40:30. Джонсън обаче го отрази, върна брейка и докара частта до тайбрек.

В тайбрека българинът изпусна ранен аванс с малък пробив, но веднага направи нов и успя да поведе с 5:2. След това не успя да вземе нито един от двата си сервиса и позволи на американеца да изравни при 5:5. Все пак Димитров запази самообладание и с две поредни спечелени разигравания сложи край на мача с 7:5 в тайбрека.

Съперник на Григор Димитров във II кръг в Лос Кабос ще бъде поставеният под №2 в схемата Гуидо Пея (Арж).