Кламер БГ - Новини: България извоюва с много късмет и усилия победа над Норвегия

България извоюва с много късмет и усилия победа над Норвегия

Спорт

|
Пон, 10 Септ 2018г. 11:16ч.

Националният отбор на България по футбол успя да победи като домакин с тима на Норвегия с 1:0 и вече е едноличен лидер в група 3 от лига "С" в новия турнир на УЕФА Лига на нациите.

Единственият гол беше дело на резервата Радослав Василев. Нападателят на Черно море отбеляза с глава красиво попадение в 59-ата минута.

Тимът на Петър Хубчев показа много силна отборна игра и се раздаде напълно, но можеше и да загуби мача. Норвежците създадоха много положения пред вратата на изигралия пореден силен мач Пламен Илиев, но не успяха да се разпишат.

Гостите завършиха срещата с 10 души, тъй като Нордтвайт беше изгонен в 88-ата минута.

Така България има вече шест точки, а след месец приема и третия съперник в групата - Кипър, след което ще върне визитата на скандинавците, които останаха с 3 точки.

Норвежците победиха с 2:0 Кипър на старта, а България би Словения като гост с 1:2.