Кламер БГ - Новини: Франция е на финал след победа срещу Белгия

Франция е на финал след победа срещу Белгия

|
Вт, 10 Юли 2018г. 23:19ч.

Отборът на Франция победи Белгия с 1:0 и очаква на финала на световното първенство победителят от срещата между Англия и Хърватия.

Единственият гол за французите отбеляза Самюел Юмтити в 51-авата минута, след като засече

с глава центриране от корнер на Антоан Гризман.

Фрацузите са на финал на Мондиал за трети път в историята си и стигат до мач за титлата на второ поредно голямо първенство, след европейското първенство през 2016-а година.

Мачът, който се игра в Санкт Петербург, бе открит, без много положения, но въпреки това оправда предварителните очаквания за финал преди финала.

Франция заслужено се класира напред, показвайки по-стабилна игра през по-голямата част от срещата. Звездите на белгийците Кевин Де Бройне и Лукаку направиха слаб за възможностите си мач, а Канте и Погба успяха да спечелят борбата в центъра на терена.

Срещата започна с няколко атаки на новата френска звезда Килиан Мбапе, които обаче не бяха достатъчно опасни.

Първата сериозна ситуация бе за белгийците. В 15-ата минута Еден Азар излезе зад френската защита и стреля по диагонала, но ударът му излезе в аут.

Седем минути по-късно Тоби Алдервейрелд

стреля опасно в десния ъгъл, но капитанът на Франция Юго Лорис успя да спаси.

Постепенно французите обърнаха играта и в 34-ата минута Жиру можеше да открие, излизайки сам пред Куртоа, но не успя да нанесе добър удар.

След това и Бенжамен Павар излезе сам срещу Куртоа. Той стреля в далечния му ъгъл, но вратарят протегна крак и отрази.

Втората част започна с положение за Лукаку, който не уцели вратата с глава от няколко метра.

Малко по-късно Жиру шутира силно, но Куртоа изби. Гризман центрира от корнера, Юмити изпревати Фелайни и вкара с глава.

Пет минути по-късно

Жиру беше на крачка от гол за 2:0, след като Мбапе го изведе зад отбраната, но в последния момент ударът му беше блокиран от Муса Дембеле.

След това Фелайни можеше да изравни с глава, но топката мина край дясната греда.

Мачът постепенно се изнерви, като французите успяха да го затворят и да контролират играта.

В 81-ата минута Аксел Витсел успя да стреля силно от далечна дистанция, но Лорис изби топката.

В следващите минути белгийците тръгнаха в атака, но не успяха да създадат сериозни голови положения.

В края на мача Толисо можеше да удвои резултата, но Куртоа успя да спаси.

Франция ще срещне на финала победителя от другия полуфинал между Англия и Хърватия, който ще се играе в сряда от 21.00 часа българско време.

Финалът на първенството е в неделя, а мачът за третото място в събота.