Кламер БГ - Новини: 2:1 срещу Кипър – трета победа за българите в Лигата на нациите

2:1 срещу Кипър – трета победа за българите в Лигата на нациите

|
Нед, 14 Окт 2018г. 10:20ч.

Българският национален отбор по футбол постигна третата си поредна победа в Лигата на нациитена УЕФА - с 2:1 срещу Кипър на Националния стадион "Васил Левски" в събота вечер.

Българите изоставаха с 0:1 след първото полувреме, през което въпреки старанието си играха доста хаотично и неефективно.

Това даде простор за действие на кипърския отбор, който стигна до гол в 41-та минута. Андреас Аврам изпревари Страхил Попов, върна топката назадв центъра на наказателното поле и връхлитащият Григорис Кастанос откри резултата.

След 50-тата минута на мача обаче отборът упражни силен натиск срещу вратата на противника си и успя да обърне мача с голове на Кирил Десподов и Тодор Неделев. Асистенцията и за двата гола бе на десния защитник Страхил Попов.

В 59-та минута Тодор Неделев намери с пас от около 60 метра надясно защитникът Страхил Попов, който центрира веднага от въздуха, а връхлитащият Кирил Десподов засече топката с глава.Това бе неговият първи гол за мъжкия национален отбор.

Девет минути по-късно Ивелин Попов получи топката в дясно от наказателното поле на Кипър близо до тъч линията, изчака напредването на Страхил Попови му подаде към аутлинията. Защитникът центрира веднага и от воле в наказателното поле Неделев вкара победния гол.

Българияе на първо място в група 3 на Дивизия С в Лигата на нациите с пълен актив от 9 точки и голова разлика 5:2.

Норвегия, която снощи на свой терен победи с 1:0 Словения, има шест точки, а Кипър - три.Словенците са с три