Кламер БГ - Новини: Григор Димитров започна с победа на "Уимбълдън"

Григор Димитров започна с победа на "Уимбълдън"

|
Ср, 30 Юни 2021г. 18:30ч.

Сн. ЕПА/БГНЕС

Най-добрият български тенисист Григор Димитров направи успешен старт на Откритото първенство на Великобритания.

18-ият в схемата Димитров елиминира испанския ветеран и бивш номер 7 в света Фернандо Вердаско с 3:6, 6:3, 6:4, 6:4 след 2:22 часа игра.

37-годишният левичар Вердаско, 106-и в световната ранглиста в момента, взе първия сет с единствен пробив в осмия гейм.

Във втората част 30-годишният хасковлия поведе с 5:0 и успя да изравни.

Впоследствие полуфиналистът от 2014 година Димитров сервираше солидно и успя да стигне до обрат. Той реализира пробиви в петия гейм на третия сет и в седмия гейм на четвъртата част, за да триумфира.

Българинът, шампион на "Уимбълдън" при юношите през 2008 година, пласира общо 41 печеливши удара при успеха.

Във втория кръг той ще играе срещу победителя от двубоя между двамата преставители на Беларус Михаил Кукушкин и Александър Булбик.

По-рано в сряда най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг.

Пиронкова, 103-а в класацията на УТА, която влезе в последния момент в основната схема на "Уимбълдън" като "щастлива губеща" от квалификациите на мястото на отказалата се заради травма Леся Цуренко (Украйна), загуби от Юлия Путинцева (Казахстан) с 3:6, 1:6 за 67 минути.

33-годишната пловдивчанка, полуфиналистка в турнира през 2010 година, навакса ранен пасив от 1:3 срещу 43-ата в света натурализираната рускиня, но след 3:3 загуби шест поредни гейма, а до края Путинцева доминираше.

Пиронкова вкара едва 46 процента от първия си сервис и допусна цели 22 непредизвикани грешки срещу едва 9 на съперничката си.

В същото време Путинцева пласира 19 печеливши удара срещу 11 на българката.