Кламер БГ - Новини: Григор Димитров успя да обърне италианския талант Синер

Григор Димитров успя да обърне италианския талант Синер

|
Пет, 18 Септ 2020г. 17:02ч.

Григор Димитров успя да отстрани младия италиански талант Яник Синер с 4:6, 6:4, 6:4 в мач от 1/8-финалите на турнира от категорията "Мастърс" в Рим.

Така 29-годишният българин стигна до четвъртфиналите, където ще срещне поставения под №12 канадец Денис Шаповалов.

Димитров изигра силен мач срещу 19-годишния Синер, който в предишния кръг елиминира Стефанос Циципас.

Българският тенисист влезе много трудно в мача, като допусна пробив на нула още в първия гейм. Той не успя да противодейства ефективно до края на сета и Синер затваряше повечето си подавания с лекота.

Вторият сет започна по същия начин – Димитров допусна пробив още в първия гейм. В следващия гейм обаче той успя да си го върне. До края на сета Григор Димитров показа устойчива игра и изравни резултата.

В третата част българинът вече бе по-уверен и започна силно, повеждайки с 4:1 гейма.

В крайна сметка Димитров затвори сета 6:4.

Той е на победа от това да изравни най-доброто си постижение в Рим - 1/2-финал през 2014 година. Тогава той бе отстранен от Рафаел Надал.