Кламер БГ - Новини: Григор Димитров очаква Джокович в третия кръг на Australian Open

Григор Димитров очаква Джокович в третия кръг на Australian Open

|
Четв, 19 Ян 2023г. 15:26ч.

Григор Димитров се класира за третия кръг на Australian Open, Откритото първенство на Австралия по тенис.

Поставеният под номер 27 с схемата Димитров разгроми сърбина Ласло Джере с 6:3, 6:2, 6:0 след 94 минути игра на корта.

Хасковлията, полуфиналист в Мелбърн през 2017 година, изигра отличен мач. Той поведе с 3:0 по пътя си към успеха в първия сет, във втората част дръпна с 5:1, а в третия сет не даде гейм на съперника.

В третия кръг Димитров очаква деветкратния шампион Новак Джокович (Сърбия).

Джокович победи квалификанта Енцо Куако (Франция) с 6:1, 6:7(5), 6:2, 6:0 след близо три часа игра. Сърбинът имаше проблем с контузия и поиска медицински таймаут във втория сет, но успя да продължи срещата и постепенно наложи своята воля.

До момента той има девет победи срещу една за Григор Димитров.

"Играем от много години с Григор, но мисля, че не сме се срещали на този корт. Надявам се, че ще направим зрелищен мач. Познавам Григор от много време, ние сме балкански братя. Нека по-добрият победи", каза Новак Джокович.