Кламер БГ - Новини: Григор Димитров победи седмия в света и е на четвъртфинал в Монте Карло

Григор Димитров победи седмия в света и е на четвъртфинал в Монте Карло

Спорт

|
Четв, 14 Апр 2022г. 15:32ч.

Сн. ЕПА/БГНЕС

Димитров постигна престижна победа над световния номер 7, норвежеца Каспер Рууд и се класира на четвъртфиналите на "Мастърс"-а в Монте Карло. Българинът спечели с 6:3, 7:5 за 93 минути игра срещу един от най-добрите играчи през последните две години.

Това бе втори мач досега между тях, като първият бе спечелен от Рууд.

Димитров изигра много силен мач и принуди 23-годишния норвежец да греши много. Той завърши с четири аса, спечели 93% от точките на първия си сервис, направи само 16 непредизвикани грешки и реализира 23 уинъра.

В първия сет Димитров започна отлично и бързо поведе с два пробива до 5:1. Рууд върна единия пробив и намали до 3:5, когато обаче българинът взе трети пробив още в следващия гейм и затвори първата част с 6:3.

Втората част беше по-равностойна, гейм за гейм, без точки за пробив за нито един от съперниците. При 6:5 в своя полза Димитров проби сервиса на Рууд и сложи и край на срещата.

В следващия кръг Димитров ще срещне Хуберт Хуркач (№14) или Алберт Рамос.