Кламер БГ - Новини: Григор Димитров отпадна безславно във втория кръг в Монте Карло

Григор Димитров отпадна безславно във втория кръг в Монте Карло

|
Вт, 12 Апр 2016г. 16:58ч.

Григор Димитров отпадна безславно от турнира "Мастърс" в Монте Карло, след като във втория кръг бе убедително надигран от 15-ия в схемата на турнира французин Жил Симон.

Така българинът не успя да защити точките, спечелени с достигането до четвъртфинал на турнира през миналата година, което ще го свали вероятно поне с две места в ранглистата. Сега той е 26-ти, като не е изключена да изпадне и извън първите 30.

В петата си от шест мача между двамата загуба от Жил Симон Димитров загуби за 86 минути с 4:6, 3:6.

След размяна на геймове в първия сет българинът сервираше за оставане в сета при 4:5 и допусна пробив на нула след една двойна и две непредизвикани грешки.

Във втория сет при 2:2 Димитров успя да "пробие" подаването на Симон и да поведе с 3:2. След това обаче загуби следващите 4 гейма.

За разлика от някои от предишните си мачове този сезон, които вдъхнаха надежда, че българинът е на път да преодолее кризата в играта си, днес той допусна цели 33 непредизвикани грешки.