Кламер БГ - Новини: Григор Димитров достигна до четвъртфиналите на Аустрелиън Оупън

Григор Димитров достигна до четвъртфиналите на Аустрелиън Оупън

Спорт

|
Пон, 20 Ян 2014г. 08:54ч.

Най-добрият български тенесист Григор Димитров продължи историческия си рейд в Откритото първенство на Австралия и стана първият ни представител в този спорт, който достига до четвъртфиналите на турнир от Големия шлем.

Хасковлията победи рано сутринта в понеделник с 6:3, 3:6, 6:2, 6:4 испанеца Роберто Баутиста Агут и в следващата фаза ще се изправи срещу световния номер 1 Рафаел Надал, който по-късно през деня победи японеца Кей Нишикори със 7:5, 7:5, 7:6.

Отличното представяне на българина на кортовете в Мелбърн на практика освободи пътя му към влизане в световния топ 20.

Димитров постигна първия си пробив в четвъртия гейм от първия сет, но Агут изравни резултата след пробив във втория гейм на втория сет. След това българинът ограничи непредизвиканите си грешки до минимум, достигайки до два пробива и категоричното 6:2 в третия сет.

Четвъртият вървеше оспорвано. Много важен се оказа деветият гейм, в който Димитров изоставаше с 0:30, но успя да вземе четири поредни точки и да поведе с 5:4. След това направи четвъртия си пробив и заслужено спечели мача.

Хасковлията спечели 85% от разиграванията при вкаран първи сервис срещу 68% за испанеца. Българинът постигна 11 аса срещу пет, 38 срещу 27 уинъра и допусна по-малко непредизвикани грешки – 34 срещу 45.

"Много съм щастлив, чувствам се страхотно. Малко съм уморен. Роберто се представи силно и ме затрудни. Страхотно е да бъда тук, благодаря за подкрепата. Няма значение срещу кого ще играя. Важното е да се получи добър мач", коментира Григор пред "Евроспорт" след края на мача.