Кламер БГ - Новини: В зрелищна битка с Монфис Григор Димитров отпадна от Маями

В зрелищна битка с Монфис Григор Димитров отпадна от Маями

|
Ср, 30 Март 2016г. 11:34ч.

Французинът Гаел Монфис сложи край на участието на българския тенисист Григор Димитров в Маями. Той победи с 6:7(5), 6:3, 6:3 в зрелищен мач, продължил 2 часа и 30 минути.

Двамата сътвориха класен двубой, но решителни се оказаха разликата в началния удар и умората на българина, който трябваше да играе втори маратонски мач в рамките на 24 часа, след като във вторник победи втория в света Анди Мъри, предаде Гонг.бг.

Българинът не направи нито един ас в двубоя, но затрудни противника си в сервис геймовете.

Григор Димитров отново демонстрира подобрен бекхенд и ясна визия за своята игра като по-често именно той бе тенисистът, търсещ завършването на разиграванията. В крайна сметка обаче Монфис се наложи в драматичния трети сет.

Така французинът си осигури място на четвъртфинал, където негов съперник ще бъде победителят от мача между Кей Нишикори и Роберто Баутиста Агут.

За хасковлията предстои завръщане в Европа, където започва сезонът на клей с участие в Монте Карло от 11 април.

С достигането до осминафиналите Григор си осигури 67 590 долара от наградния фонд и 90 точки за световната ранглиста, с които в понеделник ще се изкачи с една позиция до 27-ото място.