Кламер БГ - Новини: Бразилия излиза срещу Чили в първи осминафинал

Бразилия излиза срещу Чили в първи осминафинал

|
Нед, 29 Юни 2014г. 13:19ч.

Бразилия победи много трудно Чили с 4:3 след изпълнение на дузпи, след като в редовното време двата отбора завършиха 1:1, а не успяха да си вкарат гол в продълженията.

Двата отбора си размениха по един гол през първото полувреме. Давид Луис откри резултата в 18-ата минута, а Алексис Санчес изравни в 32-ата минута.

В 54-та минута бразилският нападател Хълк успя да вкара, но съдията Хауърд Уеб отмени попадението заради игра с ръка. В 120-ата минута пък Пиния удари греда и пропусна да прати Чили в следващата фаза.

При дузпите в герой за тима на Луис Фелипе Сколари се превърна вратарят Жулио Сезар, който отрази ударите на Маурисио Пиния, Алексис Санчес и Гонсало Хара. За Бразилия вкараха Давид Луис, Марсело и Неймар, а Вилиян и Хълк пропуснаха. За Чили пък точни бяха Арангис и Диас.

На четвъртфиналите Бразилия ще се изправи срещу сензацията Колумбия, победила Уругвай с 2:0 в късния мач в събота.