Кламер БГ - Новини: Аржентина победи трудно Иран и се класира за елиминациите

Аржентина победи трудно Иран и се класира за елиминациите

|
Нед, 22 Юни 2014г. 12:28ч.

Германия не успя да победи Гана, но равенството 2:2 приближи тима много близо до участие във фазата на директните елиминации. Със сигурност напред продължава тимът на Аржентина, който успя трудно да се наложи над Иран с 1:0.

Германците поведоха срещу Гана с гол на Марио Гьотце в 51-ата минута, но само три по-късно Андре Аю вкара за 1:1.

Асамоа Гиан изведе своите напред с точен удар в 63-ата минута. Германците обаче изравниха с гол на Мирослав Клозе. Това

бе 15-ият гол на 36-годишния нападател

на световни първенства и така изравни рекорда на бразилеца Роналдо.

В първия си сблъсък от група ”G” тимът на треньора Йоаким Льов нямаше проблеми срещу Португалия и победи

4:0. Гана пък отстъпи на САЩ.

Африканците все пак запазват шансове за класиране, които минават и през неделния мач между Португалия и САЩ.

По-рано в събота с гол в добавеното време на Лионел Меси Аржентина победи Иран с 1:0 и си осигури участие във фазата на директните елиминации.

Суперзвездите на южноамериканския отбор обаче разочароваха с играта си и бяха на крачка от издънка. Иранците играха много стабилно в защита, а успяха и да създадат голови положения.