Кламер БГ - Новини: Адриан Андреев спечели титлата на двойки при юношите в САЩ

Адриан Андреев спечели титлата на двойки при юношите в САЩ

|
Пон, 10 Септ 2018г. 11:45ч.

Българинът Адриан Андреев спечели в неделя титлата на двойки при юношите от Откритото първенство на САЩ по тенис.

Андреев и британецът Антон Матушевич победиха на финала представителите на домакините Емилио Нава и Аксел Нефве с 6:4, 2:6, 10-8 за 58 минути.

В първия сет българинът и партньора му направиха ранен пробив, което улесни пътя към спечелването му. Във втората част обаче двамата допуснаха да загубят две от подаванията си.

Така се стигна до тайбрек за титлата, в който Андреев и Матушевич поведоха с 9-6. След това американците взеха две поредни точки, но съперниците им съумяха да затворят мача при техен сервиз.

17-годишният Андреев е вторият българин, който печели титла при юношите на Откритото първенство на САЩ след Григор Димитров. Хасковлият стана юношески шампион на сингъл през 2008 г.