Кламер БГ - Новини: "Челси" победи "Манчестър Сити" с 1:0 и спечели Шампионската лига

"Челси" победи "Манчестър Сити" с 1:0 и спечели Шампионската лига

|
Нед, 30 Май 2021г. 00:04ч.

Сн. ЕПА/БГНЕС

Лондонският отбор “Челси“ победи “Манчестър Сити“ с 1:0 и спечели най-големия клубен футболен турнир в Европа Шампионската лига. Единственото попадение в срещата отбеляза германският национал Кай Хаверц.

През първото полувреме “Челси“ бе по-добрият отбор, но Тимо Вернер и Канте пропуснаха добри положение.

Все пак в 42-ата минута Маунт изведе Хаверц сам срещу вратаря, след което германецът го преодоля и откри резултата.

През втората половина футболистите на треньора Пеп Гуардиола упражниха натиск, но не успяха да вкарат гол.

В 59-ата минута заради контузия напусна играта лидерът на “Манчестър Сити“ Кевин Де Бройне.

“Челси“ можеше да удвои аванса си в 73-ата минута, когато Кристиан Пулишич бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му не уцели вратата.

До края на срещата "Челси" съумя да удържи резултата.

В последната минута на добавеното време Рияд Марез можеше да изравни резултата, но ударът му за малко не уцели очертанията на вратата.

Финалът на турнира се игра на стадион “До Драгао“ в Порто.

Тази година “Манчестър Сити“ стана шампион на Англия, но отново не успя да спечели Шампионската лига.

Това пък е вторият трофей от турнира в историята на “Челси“.