Кламер БГ - Новини: Григор Димитров приключи участието си на "Аустрелиън Оупън"

Григор Димитров приключи участието си на "Аустрелиън Оупън"

Спорт

|
Пет, 22 Ян 2016г. 10:24ч.

Най-добрият български тенисист Григор Димитров приключи участието си в първия турнир от "Големия шлем" - Откритото първенство на Австралия в третия кръг.

Поставеният под номер 27 Димитров отново не успя да надделее над именития си съперник Роджър Федерер и отстъпи с 3:1 сета, в отделните геймове 4:6, 6:3, 1:6, 4:6, след 2 часа и 35 минути игра на централния корт "Род Лейвър Арина".

Така носителят на рекордните 17 титли от "Големия шлем" и 4-кратен шампион в Мелбърн Федерер вече има 5 победи от 5 мача с Григор Димитров. Утехата за него е, че за втори път от срещите помежду им успя да вземе поне сет на 34-годишния швейцарец. За първи път това Димитров направи на четвъртфинала на турнира в Бризбейн по-рано тази година.

С успеха си срещу Димитров Федерер първият тенисист с 300 победи на сингъл в турнирите от "Големия шлем".

Българинът записа 8 аса и 3 двойни грешки срещу Федерер. За швейцареца асовете бяха 13, а двойните грешки – 5. Федерер допусна 55 непредизвикани грешки - с 11 повече от 24-годишния Димитров. Ветеранът обаче имаше сериозно предимство при уинърите - 48 срещу 23 за българина.

На осминафиналите Федерер ще се изправи срещу поставения под номер 15 белгиец Давид Гофен, който по-рано днес надигра австриеца Доминик Тийм (№19) с 6:1, 3:6, 7:6 (2), 7:5.