Кламер БГ - Новини: Станка Златева със шеста европейска титла в борбата

Станка Златева със шеста европейска титла в борбата

|
Съб, 05 Апр 2014г. 17:07ч.

Станка Златева се завърна по най-убедителния начин на тепиха като спечели шеста европейска титла по борба във Вантаа, Финландия.

Тя победи Василиса Марзaлюк от Беларус с 4:2 точки във финала на категория до 75 кг в петък вечер.

Това бе първи шампионат на Златева след олимпийските игри в Лондон преди две години, когато спечели втори сребърен медал.

Финалната среща не започна добре за "златното" момиче на България, което се подготвя в Азербайджан.

Още в самото начало на срещата Марзилюк взе две точки и поведе в двубоя. Станка обаче показа класата си в края на първата част и успя да изравни резултата с изненадваща атака.

Малко след кратката почивка, българската звезда в борбата осъществи още една атака, за която отново получи две точки и поведе с 4:2, който резултат се запази до края на срещата.

Министърът на младежта и спорта проф. Мариана Георгиева поздрави шампионката в телефонен разговор след успеха.

"Въпреки, че след олимпийските игри в Лондон Станка не се беше появявала на тепиха, с изявите си на шампионата на Стария континент във Вантаа, доказа и на специалистите, и на широката публика, че за нея в борбата няма невъзможни неща. Пожелах й здраве и късмет през цялата година", заяви министър Георгиева.