Кламер БГ - Новини: ЦСКА - София и Левски направиха 2:2 в зрелищен мач

ЦСКА - София и Левски направиха 2:2 в зрелищен мач

|
Съб, 21 Окт 2017г. 18:31ч.

ЦСКА - София и Левски завършиха 2:2 в рядко интересен мач за стандартите на родното футболно първенство. Пред близо 30 000 души на националния стадион ”Васил Левски” двата отбора показаха желание за игра и на моменти добър футбол.

В 8-та минута защитникът на ”сините” Давид Яблонски откри резултата след удар с глава. Само четири минути по-късно обаче Тиаго Родригес изравни с много хубав удар от въздуха, след като Иван Горанов му свали топката на границата на наказателното поле.

Три минути по-късно Родригес вкара за втори път топката в мрежата на Божидар Митрев. Този път с изстрел от над 25 метра, като и в двата случая капитанът на "сините" Божидар Митрев можеше да се намеси по-добре.

До края на полувремето играта се успокои, но футболистите на ЦСКА – София все пак показаха по-добра игра и повече идеи в атака.

През втората част ЦСКА- София се дръпна малко повече в защита, а сините станаха по-активни в атака.

В 61-та минута словакът Роман Прохазка засече центриране на Милош Цветкович и успя да изравни резултата.

Малко по-късно Божидар Митрев направи силно спасяване, след като Десподов засече с глава центриране в наказателното поле на Левски.