Кламер БГ - Новини: Русия разби Саудитска Арабия в първия мач на Мондиал 2018

Русия разби Саудитска Арабия в първия мач на Мондиал 2018

|
Четв, 14 Юни 2018г. 20:59ч.

Русия победи с 5:0 Саудитска Арабия в откриващата Мондиал 2018 среща на стадион “Лужники” в Москва.

Юри Газински откри с първия точен удар във вратата в 12-ата минута, а след него се разписаха Денис Черишев (43’, 90’) , Артьом Дзюба (71’) и Александър Головин (90+5').

Така беше спазена традицията домакинът никога да не губи в първия си двубой от форума.

Въпреки че Русия показа много слаба игра в подготвителните мачове, на старта на световното първенство даде заявка за излизане от груповата фаза.

Останалите два отбора в група ”А” са Египет и Уругвай.

По-рано в четвъртък първенството бе открито с пищна церемония, в която главен герой бе английският поппевец Роби Уилямс.

Освен с изпълнението си той привлече внимание и показвайки среден пръст пред една от камерите.

Преди началото на церемонията легендарният испански вратар и световен шампион през 2010 година Икер Касийяс изнесе заедно с руския модел Наталия Водянова световната купа на стадиона.

Минути преди началото на първия мач пред хилядите фенове на “Лужники” отправиха приветствия президентът на Русия Владимир Путин и президентът на ФИФА Джани Инфантино.

Във форума участват 32 отбора. Мачовете ще се играят на 12 стадиона в 11 руски града, като за първи път в историята двубоите ще са на два континента.