Кламер БГ - Новини: Раонич изхвърли Григор Димитров от турнира в Мадрид

Раонич изхвърли Григор Димитров от турнира в Мадрид

|
Ср, 09 Май 2018г. 08:08ч.

Канадският тенисист Милош Раонич победи Григор Димитров с 5:7, 6:3, 3:6 в мач от втория кръг на турнира от категорията "Мастърс" в Мадрид.

Taка най-добрият български тенисист напуска турнира още след първото препятствие.

Срещата продължи 2 часа и се игра на втория по големина корт в комплекса "Каха Магика" в испанската столица - "Аранча Санчес".

Поставеният под №3 Димитров се радваше на силна подкрепа от страна на български фенове по трибуните, но не успя да се наложи над бившия №3 в света Раонич, който в момента е под №24 в ранглистата на ATP.

Българинът така и не можа да намери отговор на мощните сервиси на Раонич и за пореден път тази година отпада в начална фаза на турнир.

Първият сет вървеше равностойно до 5:5, но Григор Димитров не успя да вземе последното си подаване.

През втората част българинът игра по-силно и взе пробив в четвъртия гейм, който успя и да затвърди.

В решаващия сет обаче канадецът показа, че е по-устойчив в момента и успя да се наложи с 6:3.

Това бе първият им сблъсък на клей, като Димитров вече има две поражения от пет мача срещу този съперник.