Кламер БГ - Новини: Звездните сблъсъци в Шампионска лига ще почакат до четвъртфиналите

Звездните сблъсъци в Шампионска лига ще почакат до четвъртфиналите

|
Пон, 18 Дек 2023г. 21:02ч.

Сн. БГНЕС/ЕПА

Жребият за осминафиналите на Шампионската лига, който бе изтеглен в понеделник, размина фаворитите в турнира. Най-интересните сблъсъци ще бъдат между Интер и Атлетико Мадрид и Наполи и Барселона.

Останалите двойки са Порто - Арсенал, Пари Сен Жермен – Реал Сосиедад, ПСВ Айдховен – Борусия Дортмунд, Лацио – Байерн Мюнхен, Копенхаген – Манчестър Сити и РБ Лайпциг – Реал Мадрид.

Round of 16 ties ✅#UCLdraw pic.twitter.com/N3xvSSNw1w

— UEFA Champions League (@ChampionsLeague) December 18, 2023

Отборите бяха разделени в две урни, като победителите в групите бяха поставени, а завършилите на второ място – непоставени.

Поставени бяха тимовете на Манчестър Сити, Реал Мадрид, Байерн (Мюнхен), Барселона, Арсенал, Борусия (Дортмунд), Атлетико Мадрид, Реал Сосиедад, докато непоставени останаха Пари Сен Жермен, Интер, Наполи, Лацио, РБ Лайпциг, ПСВ Айндховен, Порто, ФК Копенхаген.

Първите мачове ще бъдат на 13/14 февруари и 20/21 февруари 2024 г., а реваншите ще са на 5/6 март и 12/13 март.

Без особено вълнуващи мачове в Лига Европа и Лигата на конференциите

В понеделник бяха изтеглени и жребиите за плейофните кръгове в Лига Европа и Лигата на конференциите.

В допълнителния плейофен кръг в Лига Европа участват класиралите се на трето място в своите групи в Шампионската лига, които се присъединяват към втория по сила европейски клубен турнир и ще играят срещу отборите завършили на второ място.

Отборите на Милан, Бенфика, Галатасарай, Шахтьор Донецк, Фейенорд, Ланс, Брага и Йънг Бойс, които не успяха да продължат в Шампионска лига, бяха непоставени.

Втори в групите си завършиха Рома, Марсилия, Фрайбург, Рен, Спортинг Лисабон, Спарта Прага, Тулуза и Карабах.

Най-оспорван изглежда сблъсъкът между Фейенорд и Рома, които ще играят един срещу друг в Европа за трета поредна година. Преди две години Рома спечели първото издание на Лигата на конференциите именно срещу нидерландския тим, а миналия сезон играха отново, но на фазата на 1/4-финалите в Лига Европа, а Рома отново бе краен победител.

Останалите двойки са: Милан – Рен, Ланс – Фрайбург, Йънг Бойс - Спортинг Лисабон, Бенфика – Тулуза, Брага – Карабах, Галатасарай - Спарта Прага, Шахтьор Донецк – Марсилия.

Knockout round play-off ties are set! ????#UELdraw || #UEL pic.twitter.com/jRDSob63rz

— UEFA Europa League (@EuropaLeague) December 18, 2023

Първите мачове от този плейофен кръг ще се изиграят на 15 февруари, а реваншите седмица по-късно.

Победителите от този допълнителен кръг ще се включат в същинската фаза от директните елиминации, където ще ги очакват Аталанта, Брайтън, Байер Леверкузен, Ливърпул, Рейнджърс, Славия Прага, Виляреал и Уест Хям, които спечелиха групите си.

Българският шампион Лудогорец пък имаше късмет и изтегли един от по-непретенциозните отбори в плейофния кръг на Лигата на конференциите. Разградчани ще играят срещу щвейцарския Сервет, където е играл Мартин Петров.

В тази фаза на третия по сила европейски турнир един срещу друг се изправят завършилите на второ място в своите групи и отборите, финиширали трети в групите си в Лига Европа.

Останалите мачове са Щурм - Слован Братислава, Роял Юнион СЖ - Айнтрахт Франкфурт, Бетис - Динамо Загреб, Олимпиакос – Ференцварош, Аякс – Бодьо/Глимт, Молде - Легия Варшава, Макаби Хайфа – Гент.

Knockout round play-off fixtures ✅#UECLdraw || #UECL pic.twitter.com/DwaaVjj49D

— UEFA Europa Conference League (@europacnfleague) December 18, 2023

Победителите от съответните двойки ще играят на 1/8-финалите в турнира, където ще срещнат отборите на Лил, Макаби Тел Авив, Виктория Пилзен, Брюж, Астън Вила, Фиорентина, ПАОК и Фенербахче.