Кламер БГ - Новини: Григор Димитров се промъкна до третия кръг на "Аустрелиан Оупън"

Григор Димитров се промъкна до третия кръг на "Аустрелиан Оупън"

|
Ср, 16 Ян 2019г. 13:39ч.

Григор Димитров си спечели място в третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис, след като победи коравия уругваец Пабло Куевас с 3:1 (6:3, 6:7 (5), 6:3, 7:5). На Димитров сега му предстои мач с италианеца Томас Фабиано (102-ри в световната ранглиста), отстранил драматично с 3:2 сета 211-сантиметровия американец Рейли Опелка (въпреки направените от него в мача 67 аса).

Мачът срещу Куевас показа, че Григор Димитров се чувства по-уверено на корта в сравнение с края на миналия сезон, макар че победата не дойде лесно след 2часа и 49 минути игра.

Българинът спечели бързо първия сет благодарение на високия процент вкаран първи сервис и 100-процентната си успеваемост при свой втори сервис. В своите сервис геймове Димитров загуби едва две от общо разиграните 22 точки. От своя страна той постигна пробив още при първото подаване на уругваеца, затвърди го и после с лекота затвори сета.

Във втория сет Куевас изравни играта като подобри значително сервиса си и дори достигна първи до точка за пробив, която обаче не успя да спечели. Димитров трябваше да спасява две точки за пробив, съответно – два сетбола, и в решителния десети гейм при резултат 4:5.

В следващия гейм пък българинът пропусна две поредни възможности за пробив и така се стигна до тайбрек, спечелен от Куевас със 7:5 за 1:1 при сетовете.

В третия сет Димитров успя да "пробие" противника си още в четвъртия гейм (благодарение на двойна грешка) и да поведе с 3:1. После победата в сета дойде бързо и лесно.

Четвъртият сет се развиваше гейм за гейм до 5:5. Тогава на свой сервис Куевас поведе 40:0. Димитров обаче успя да изравни благодарение на няколко отлични ретура, а после, при втората възможност, да измъкне гейма. Сервирайки за мача, българинът нямаше особени проблеми.

За него това бе трета победа в четири мача срещу 33-годишния Куевас (94-ти ранглистата).

Ако спечели следващия си мач срещу италианеца Фабиано, на осминафиналите Григор Димитров ще срещне победителя от мача между Андреас Сепи (Италия) и Франсис Тиафо (САЩ).