Кламер БГ - Новини: "Реал" с 11-и триумф в "Шампионската лига"

"Реал" с 11-и триумф в "Шампионската лига"

|
Нед, 29 Май 2016г. 16:11ч.

След драматичен финал отборът на „Реал” (Мадрид) спечели тазгодишното издание на „Шампионската лига”.

„Кралете“ победиха с

6:4 след изпълнението на дузпи градския си съперник „Атлетико” (Мадрид) на стадион „Сан Сиро” в Милано.

Герой на мача очаквано бе „магьосникът” Кристиано Роналдо, който реализира последната дузпа в полза на „Реал”, която се оказа решаваща.

В редовното време срещата завърши при резултат 1:1. Серхио Рамос изведе „Реал” напред още в 15-ата минута след центриране на Кроос. В 78-ата минута обаче Яник Ферейра-Караско изравни.

С победата „Реал” (Мадрид) се сдоби със своя 11 трофей в турнира на Стария континент.

При дузпите Лукас, Рамос, Бейл, Марсело и Роналдо не направиха грешка, докато Хуанфран от „Атлетико” не можа да издържи на напрежението и прати топката в страничната греда.

Триумфът в Милано ще донесе на „кралете“ премия от близо 600 000 евро на човек. Това е и първата купа в треньорската кариера на легендарния Зинедин Зидан, като по този начин той става един от малкото таланти, които печелят купата и като състезател, и като наставник, отбелязва „Topsport.bg”.