Кламер БГ - Новини: "Има такъв народ": Подложени сме на изключителен натиск от мутри (видео)

"Има такъв народ": Подложени сме на изключителен натиск от мутри (видео)

България

|
Пон, 13 Юни 2022г. 20:10ч.
"Има такъв народ": Подложени сме на изключителен натиск от мутри (видео)

Снимка: БГНЕС

"Подложени сме на изключителен натиск от мутри. Мутрата Радостин Василев ви използва, за да говори всевъзможни измисли", каза депутатът от "Има такъв народ" Станислав Балабанов.

"Днес е един прекрасен ден, защото преди около час видяхме едни хора, които с поведението си в национален ефир доказаха, че са предатели. Бяхте свидетели на един куп лъжи без нито един факт", добави той.

На пресконференцията бе пуснат запис на телефонен разговор, за който се твърди, че е между депутатката от ИТН Христинка Иванова и Радостин Василев.

В него Василев убеждава Иванова да напусне ИТН.

"Доволен съм, че подобен душевен отпадък не е при нас. Те се наредиха до хора като Бареков", каза Тошко Йорданов.

Последва и отговор от Радостин Василев:

"Говорих с нея, тя е депутат от Плевен. Тя беше с нас и аз разговарях с нея и казах, че трябва да напусне. Тя каза, че се страхува и че не може, явно са я заплашвали. Аз съм говорил с над 15 наши депутати. Христинка отказа и каза, че не може. Аз ѝ казах да си искам да си подаде молбата за напускане на парламента, защото тя е поела морален ангажимент към Плевен, а не е тука за да крепи други. Какъвто и запис да са пуснали, без значение е. Каквото съм казал в записа, се е случило".

Според Станислав Балабанов от ИТН '"цялата тази завера е всъщност с идея, свързана само с пари, подкупи и обещания за постове". "Чувате как се държи Радостин Василев – оказва натиск да праща хора, да изпраща мутри, които да притискат наши хора да си подават оставките. На каква цена? Записът и разговорът на мутрата Василев е следствие на един министър-председател, който си е въобразил, че може да управлява еднолично", добави той.

Иванова каза от своя страна, че е била заплашвана от Радостин Василев и друг път.

Снимка: БГНЕС

Аз няма да давам квалификация на престъпления - има НК, съдебни органи, прокуратура. Миналата седмица беше внесен Закон за противодействие на корупцията. Борим корупцията с корупция - това ли правим, попита Ива Митева.

Гроздан Караджов: Става дума за пари

На пресконференцията се яви и регионалният министър в оставка Гроздан Караджов, който отхвърли обвиненията на Радостин Василев.

"Гроздане, чакам си парите от министерството, които не си ми дал", обърна се към него Тошко Йорданов.

Караджов каза, че е съгласувал всичките си действия с премиера Кирил Петков и вицепремиера Асен Василев.

"Мафията е в Промяната. Започвам да си мисля, че става дума за пари", каза той.

"Това че, МРРБ е разковничето на оттеглянето е фалшива теза, която се тиражира от министър-председателя от първия ден, в който разбра, че дните на правителството са преброени. АПИ е сключила договори с набор от фирми за определена сума, след това са направени възлагания, които значително надхвърлят сумите по договора. Не става въпрос за АМ "Хемус", а за текущи ремонти", обясни Караджов.

По думите му вицепремиерът Асен Василев е предложил да се плати сумата от 1.3 милиона комисионни на същите тези фирми.

Става дума за пари, които някой е получил преди 6 месеца и в момента ги получава, смята Караджов.

"Кирил Петков ще предаде историята"

Ако ние не направихме ходовете, които изиграхме през последните няколко дни - държавата е пред фалит, а българската история е пред това да бъде предадена. Предателството на българската история тежи, каза Балабанов.

Той покани премиера Кирил Петков да се яви на детектор на лъжата и да отговори негов ли е почерка върху бележка, с която Балабанов разполага, свързана с ветото за преговорите за членство на Северна Македония в ЕС.

Нека всички да видят кой е предателят и как изглеждат предателите, допълни Балабанов.

ИТН ще подкрепи актуализацията

Любомир Карамански каза от своя страна, че актуализацията на бюджета ще бъде подкрепено на първото гласуване.

"Много е важно какви предложения ще бъдат направени между двете гласувания. Трябва да бъдат така направени и достатъчно обосновани, че да е ясно откъде идва съответният приход или къде отива съответният разход, така че да се запази бюджетният дефицит", обясни Любомир Каримански.

mediapool.bg