Кламер БГ - Новини: Българин е втори в най-голямото ученическо състезание по креативен дизайн в света

Общество

|
Четв, 03 Авг 2023г. 11:55ч.

Снимка: Личен архив

Борис Савов спечели второ място в най-голямото международно ученическо състезание по креативен дизайн.

В периода 30 юли - 2 август в Дисниленд, Флорида, САЩ се състояха световните финали на състезанието, спонсорирано от Adobe.

В него участваха победителите в националните кръгове на състезанието от повече от 70 държави.

Седемнадесет годишният ученик от Бургас Борис Савов спечели престижното второ място и чек за 4000 долара, съобщи оц. Николай Нетов от Стопанския факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“.