Кламер БГ - Новини: Мач без публика и глоба заплашва България след срещата с Хърватия

Мач без публика и глоба заплашва България след срещата с Хърватия

|
Съб, 11 Окт 2014г. 16:37ч.

България е заплашена да не играе поне един мач без публика, а Българският футболен съюз ще отнесе и глоба заради безредиците по трибуните по време на мача с Хърватия, съобщи "Гонг".

Националният ни отбор загуби с 0:1 от Хърватия квалификацията за Евро 2016, като по време на срещата имаше сблъсъци по трибуните.

Заради инцидентите най-вероятно следващото ни домакинство с Малта на 16 ноември ще бъде пред празни трибуни.

В 23-та минута на срещата възникнаха едновременно два инцидента на трибуните на Националния стадион "Васил Левски".

Първо в сектор "Б" се сбиха привърженици на два български отбора и се наложи полицията да влиза в сектора и да потушава безредиците.

Минута след това българските фенове в сектор "Г" и хърватските, в намиращия се в непосредствена близост сектор за гости опитаха да преодолеят загражденията и да се сбият.

Стартиралата канонада със сигнални ракети от двете страни наложи спирането на мача за няколко минути.