Кламер БГ - Новини: Григор Димитров се класира на 1/4-финал на турнира в Лондон

Григор Димитров се класира на 1/4-финал на турнира в Лондон

|
Пет, 13 Юни 2014г. 11:33ч.

Григор Димитров продължава напред в турнира в "Куинс клъб" (Лондон) след победа срещу французина Едуар Роже-Васлен с 7:6 (3), 6:4. Българският тенисист ще играе на четвъртфиналите с украинеца Александър Долгополов. Това бе втори мач между Димитров и Роже-Васлен, в който българинът записа втора победа срещу французина.

Двубоят продължи 82 минути. Григор пласира 15 аса - три пъти повече от съперника. Той допусна 3 двойни грешки срещу 4 за Роже-Васлен и спечели 88% от точките, разиграни при първи сервис. За сравнение французинът спечели 67% от точките след вкаран първи сервис. С успеха си Димитров спечели 45 точки за световната ранглиста и 17 430 евро.

Най-големият успех на Григор на турнира на трева в "Куинс" е полуфинал, достигнат през 2012 година. През миналата година той отпадна още в първия кръг и сегашните му успехи трупат точки на сметката му за ранглистата.