Кламер БГ - Новини: Григор Димитров се класира за осминафиналите на мастърса в Рим

Григор Димитров се класира за осминафиналите на мастърса в Рим

|
Ср, 14 Май 2014г. 19:28ч.

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за първи път в кариерата си за осминафиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Рим.

След като в понеделник той започна успешно участието си с трудна победа срещу французина Едуард Роже-Васлен, в сряда Димитров отстрани 208-сантиметровия 35-годишен ветеран от Хърватия Иво Карлович в два сета – 7:6, 6:4. Мачът продължи само час и 12 минути.

Българинът успя да се справи с основното оръжие на Карлович – мощния начален удар, въпреки че хърватинът направи цели 15 аса (срещу 8 на Димитров) и да вкара в игра 80 процента от първите си подавания.

В първия сет и двамата спечелиха геймовете, в които имаха началния удар, и развръзката дойде чак в тайбрека, който Димитров успя да спечели убедително, като даде на Карлович само 3 точки.

Във втория сет той с лекота печелеше своите геймове и веднаж "проби" сервиса на съперника си, което се оказа достатъчно за крайната победа.

В третия кръг Димитров ще играе с победителя от мача между Дмитрий Турсунов и Томаш Бердих.