Кламер БГ - Новини: Григор Димитров отпадна от турнира в Монреал след драматична загуба

Григор Димитров отпадна от турнира в Монреал след драматична загуба

|
Четв, 13 Авг 2015г. 11:42ч.

Най-добрият български тенисист Григор Димитров приключи участието си на турнира от сериите "Мастърс" в Монреал, след като загуби от Джак Сок със 7:5, 6:7 (5), 5:7 в среща от втория кръг.

Димитров спечели първия сет и пропусна мачбол във втория. В третия сет Григор поведе с пробив, но не можа за задържи преднината си. Той отрази четири мачбола, за да изравни за 5:5, но загуби следващия си сервис гейм и така след два часа и половина игра загуби.

Това беше третата битка между българина и Сок. Досега те си бяха разменили по една победа, като първата беше за българина на турнира в Стокхолм миналата година, а втората беше за американеца в първия кръг на Ролан Гарос през юни.

В следващия кръг Сок ще играе срещу Новак Джокович.