Кламер БГ - Новини: Григор Димитров загуби от 84-я в света в Ню Йорк

Григор Димитров загуби от 84-я в света в Ню Йорк

|
Вт, 25 Авг 2020г. 09:17ч.

Григор Димитров приключи участието си на мастърс-а в Ню Йорк след загуба от 84-я в света Мартон Фучович (Унгария) с 5:7, 6:4, 2:6.

Двубоят започна трудно за българина, който допусна пробив още в първия гейм. Малко по-късно разликата нарасна до 5:2, когато Димитров се съвзе и върна двата допуснати пробива. Резултатът бе равен 5:5.

Силите на Димитров в този сет стигнаха до тук и Фучович взе сравнително лесно следващите два гейма, за да затвори първата част със 7:5.

Във втория сет Димитров успя да поведе бързо с 3:0, но допусна два последователни пробива. Играта на приливи и отливи продължи за двамата. Последва подем за българина, който реализира два пробива и изравни сетовете.

Третият сет започна равностойно до 2:2 гейма. След това силите на Димитров приключиха и Фучович взе четири поредни гейма, за да спечели мача.