Кламер БГ - Новини: Григор Димитров е на осминафинал на "Уимбълдън", играе с Федерер

Григор Димитров е на осминафинал на "Уимбълдън", играе с Федерер

|
Съб, 08 Юли 2017г. 22:37ч.

Григор Димитров се класира убедително за осминафиналите на “Уимбълдън” за втори път в кариерата си след победа в два сета с 6:1, 6:1 срещу Дуди Села. До трети сет не се стигна, защото израелецът се отказа.

Следващият съперник e Роджър Федерер, който победи Миша Зверев. Григор Димитров все още няма загубен сет на турнира.

Срещата с Дуди Села започна с много силна игра на българина. След пробив в четвъртия гейм, той взе подаването си на нула и след това поведе с 40:0 при сервис на Села в шестия гейм. Така се стигна до нов пробив след двойна грешка на израелеца. После нов убедителен сервис гейм и сетът бе затворен с 6:1 само за 23 минути.

След края на първата част Дуди Села поиска медицински таймаут и срещата бе прекъсната за десет минути.

Вторият сет започна като първия. Григор Димитров поведе с 3:0 гейма, Села намали на 3:1, но българският тенисист не показа никакво колебание. Той взе подаването си, проби отново съперника и затвори лесно втората част с 6:1. Тогава Села реши, че мачът за него е приключил и се отказа. Срещата продължи