Кламер БГ - Новини: Втора победа на волейболистите на европейското в Чехия

Втора победа на волейболистите на европейското в Чехия

|
Нед, 05 Септ 2021г. 20:52ч.

Мъжкият национален отбор по волейбол постигна втора победа на европейското първенство, провеждащо се в Чехия. Те победиха домакините с 3:2 (25:10, 23:25, 18:25, 26:24, 15:11).

Победата бе доста измъчена. Българите превъзхождаха тотално противника си в първия гейм и го спечелиха с 25 на 10.

После обаче играта им се разколеба. Те изоставаха с 1:2 гейма и с 20:23 в четвъртия гейм. Тогава настъпи обрат.

С три поредни аса на Тодор Скримов българите изравниха до 23:23. Чехите имаха мачбол, който беше спасен с атака на Мартин Атанасов. Още две негови нападения пратиха мача в тайбрек.

В решителната част българските волейболисти отново бяха по-добрият отбор. Те поведоха с 8:5. Чехите намалиха, но с две атаки на Скримов българите си върнаха аванса и до края успяха да го запазят.

България има пет точки в група В. В понеделник от 16.45 ч. се изправя срещу Италия.