Кламер БГ - Новини: Белгия се наложи трудно над Алжир

Белгия се наложи трудно над Алжир

|
Ср, 18 Юни 2014г. 10:30ч.

Отборът на Белгия победи трудно Алжир с 2:1 в първия им мач на Световното първенство в Бразилия.

Африканците поведоха с гол от дузпа на Софиан Фегули през първото полувреме. През втората част обаче белгийците бяха по-активния отбор и стигнаха до обрат.

В 70-ата минута играчът на Манчестър Юнайтед Маруан Фелайни вкара с глава за 1:1 центриране на Кевин де Бюин.

Малко след това се разписа и Дрийс Мертенс. И двамата голмайстора за отбора на Белгия влязоха като резерви.

В отбора на Белгия играят някои от най-големите звезди на Висшата лига, начело с Аден Езар от Челси, и според много фенове и специалисти са способни да поднесат изненада на форума.

В тима на Алжир пък играе единственият представител на българското футболно първенство – вратарят на ЦСКА Райс Мболи, който бе титуляр в мача срещу Белгия.