Кламер БГ - Новини: Григор Димитров отпадна на четвъртфинала в Ченду

Григор Димитров отпадна на четвъртфинала в Ченду

|
Пет, 27 Септ 2019г. 18:45ч.

Участието на Григор Димитров в турнира от серията АТП 250 в китайския град Ченду приключи още с второто му излизане на корта. В четвъртфинален мач той отстъпи със 7:5, 6:7 (9), 6:7 (3) на Александър Бублик от Казахстан.

Най-силното оръжие на младия кадахстанец, с което Димитров не успя да се справи, бе силният сервис. Бублик направи 35 аса и 15 двойни грешки.

Мачът започна добре за българина. В първия сет след ранна размяна на пробиви той успя да спечели подаването на съперника си в решителия момент и да поведе.

В тайбрека на втория сет Димитров имаше и две възможности да затвори мача при сервис на Бублик, но ги пропусна. Така благодарение на силния си сервис Бублик спечели с 11:9 точки и изравни сетовете.

Третият сет започна зле за българина, който изостана с 0:3 гейма. После, както и в първия сет, играта се обърна, пробивът бе върнат и се стигна до равенство при 4:4. Тайбрекът обаче отново бе за казахстанеца, който бързо поведе с 6:1, а Димитров нямаше сили за нов обрат.