Кламер БГ - Новини: Пиронкова спечели четвърта победа на турнира в Сидни

Пиронкова спечели четвърта победа на турнира в Сидни

|
Пон, 06 Ян 2014г. 09:40ч.

Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на турнира в Сидни с награден фонд 710 000 долара.

След трите си успеха в квалификациите, през нощта срещу понеделник 26-годишната пловдивчанка надигра с убедителния резултат 6:4, 6:1 румънката Сорана Кърстя в първиая кръг на турнира.

Пиронкова, която е на 117 позиция в световната ранглиста, пречупи съпротивата на 22-рата в света Кръстя след 68 минути игра. Това бе втора победа от три мача за българската тенесистка срещу

румънката.

След като Пиронкова успя да се пребори за първия сет, във втората част 23-годишната Кърстя нямаше сили за обрат и взе само един гейм. Пиронкова загуби два пъти подаването си в мача, но реализира 5 пробива в сервиса на румънката.

С този успех Пиронкова събра 55 точки за световната ранглиста и 9700 долара. При нова победа тя ще вземе 100 точки и 18 200 долара. Във втория кръг Пиронкова ще срещне Варвара Лепченко. Тя победи в изключително оспорван мач бившата №2 в света и носителка на 2 титли от "Големия шлем" Светлана Кузнецова (Русия) с 6:3, 3:6, 7:5.